Dokument Ślubny


Narzeczeństwo to nie tylko czas przygotowań do ślubu, ale przede wszystkim czas dla Was. Czas próby, wzajemnej deklaracji, pracy nad sobą i na sprawianie sobie wzajemnie przyjemności. To czas który mówi o was i stanowi ważną zapowiedź przed zmianą.

Jestem fotoreporterem-dokumentalistą. Na równi z sytuacją, którą dostrzegam, interesuje mnie jej przyczyna i powstawanie. Dlatego moja oferta zdjęć ślubnych obejmuje zarówno dzień samej uroczystości- ślubu, wesela, jak i reportaż przedślubny, narzeczeński, czyli z czasu Waszego kształtowania się jako pary.

Moja praca trwa wraz z narracją Waszej drogi od momentu naszego poznania, w zakresie który sobie ustalimy, a spędzony z wami czas pozwoli stworzyć mi Wasz portet.  

O składanej przed wami ofercie można pomyśleć jako o dokumencie o was. Złożonego z:

Reportażu przedślubnego:

O tym jak spędzacie czas, jacy jesteście na codzień- razem, i osobno. Może to być dzień zaplanowanych atrakcji lub powolny, spokojny spędzony w domu. Może z rodziną, czy przyjaciółmi. Chętnie sfotografuję Was również osobno- w pracy, w czasie wolnym. Chcę stworzyć dla Was wspomnienie życia przed ślubem- spotkanie z przyjaciółmi, obiad z rodziną, wieczór panieński, czy kawalerski – nie każde zdjęcie musi być potem w albumie 🙂 Chciałbym udokumentować jeden, może kilka, dni z Waszego życia tak by uzupełnić dzień ślubu o wspomnienia, postaci, miejsca, przedmioty, które przywiodły Was do ołtarza.

Oraz z fotograficznej relacja ze ślubu i wesela:
Pamiątka tego co ustalimy że jest dla was ważne – mogę sfotograwować to święto zarówno jako wydarzenie w przestrzeni czasu składające się z przygotowań, ślubu i wesela, lub skupić się na szerszym kontekście tego czym ono dla was jest, tak by z materiałem stworzonym wcześniej utworzyło jednolitą historię.

Lub na część z nich, zależnie od waszych potrzeb.W swojej obecnej pracy patrzę na świat możliwie nie oceniając. Cenię szczerość i podziwiam ludzi.
Reportaż, podróże i fotografia dokumentalna to mój sposób na korzystanie z życia. Fotografując uroczystości w ten sam sposób, mam nadzieję zatrzymać z nich dla Was tyle wspomnień, ile tylko potrafię.

Ślub od dzieciństwa przywodzi mi na myśl przede wszystkim zapach kwiatów. Kiedy moja mama zaczynała stroić wesela, czasem wracając ze szkoły witały mnie aranżacje dziesiątek żywych kwiatów stojących w naszej wannie. A później ogromne sale, zbierający się floryści, dekoratorzy i wcześni goście. To dla mnie powiew świeżości i ekscytacja. Wydarzenie przed czymś nowym, jeszcze nam nie znanym.

Moje ślubne portfolio, chociaż wciąż skromne, mam nadzieję zachęci Was do unikalnego udokumentowania Waszej historii. Przejrzyjcie proszę również moje prace zawodowe. Liczę, że dzięki temu mój sposób patrzenia na świat stanie się Wam bliższy.